Wybierz język: Polski
Historia

Festiwal Ognia to najstarsza oraz największa impreza ogniowa w Polsce, która organizowana jest przez grupę eXodus. Zrzesza ona nie tylko ludzi zajmujących się artystycznym wykorzystaniem ognia ale także wszelkich maniaków kuglarstwa i dziedzin pokrewnych. Dlatego w tym roku odbędzie się ona pod zmienioną nazwą. Z całą odpowiedzialnością możemy powiedzieć, iż Festiwal Ognia i Kuglarstwa w Ostródzie jest wyjątkowym festiwalem pod wieloma względami.

Na festiwal zapraszamy każdego, nieważne czy zajmował się kuglarstwem czy dopiero zaczyna a może chce jedynie poobserwować życie kuglarskie. Tak jak umiejętności, tak i wiek nie ma znaczenia. Na imprezie można spotkać osoby z każdego przedziału wiekowego, dlatego też nie dziwi widok kilkuletnich maluchów ;). Każda osoba poniżej 18 roku życia wystarczy, że przywiezie ze sobą pozwolenie od rodziców lub prawnych opiekunów i może cieszyć się uczestnictwem w tym wydarzeniu.

Szczególny nacisk podczas całej imprezy kładziemy na warsztaty, dlatego są one bardzo ważnym oraz mocnym punktem festiwalu. Chcemy, aby uczestnicy skorzystali z możliwie największej liczby różnorodnych zajęć. Stąd również brak dodatkowych opłat za poszczególne spotkania. Jedna opłata festiwalowa upoważnia do uczestnictwa w dowolnym wydarzeniu, oraz dowolnej ilości zajęć podczas całego festiwalu.

Warsztaty przygotowane są na różnym poziomie umiejętności, więc każdy znajdzie odpowiednie zajęcia dla siebie. Oprócz tego, na festiwalu nigdy nie zbrakło warsztatów z tańca, aktorstwa, akrobatyki, baloniarstwa, improwizacji ciała czy ruchu. Co roku zapraszamy zagranicznych gości którzy z chęcią dzielą się swoją wiedzą oraz umiejętnościami podczas warsztatów specjalnych. To także kolejny powód, dlaczego Festiwal Ognia i Kuglarstwa jest imprezą wyjątkową.

Ponadto aby umilić czas uczestnikom zawsze staramy się organizować różnego rodzaju zabawy, konkurencje, gry czy też turnieje. W ramach odpoczynku wspólnie ślizgaliśmy się po rozlanym oleju, graliśmy w piłkę, rugby czy uczestniczyliśmy w szalonym biegu z przeszkodami oraz igrzyskach kuglarskich! W wolnym czasie organizujemy również wspólne wypady do parku oraz na plażę :)

Pisząc o festiwalu nie moglibyśmy nie wspomnieć o spektaklu finałowym, który tworzą sami uczestnicy imprezy. Nie chcemy wprowadzać rywalizacji dlatego też nie tworzymy żadnych konkursów. W zamian proponujemy udział w największym w Europie, wspólnym spektaklu ogniowym. Więcej informacji na temat dotychczasowych widowisk znajduje się na naszej stronie internetowej.

Na sam koniec warto wspomnieć o pewnej kwestii organizacyjnej. Festiwal Ognia i Kuglarstwa w Ostródzie jest imprezą zamkniętą dla środowiska kuglarskiego – zaliczają się tutaj warsztaty, treningi czy zabawy. Natomiast wszystkie pokazy takie jak Igraszki z Ogniem, gala czy spektakl finałowy są ogólnodostępne dla widzów oraz darmowe. Wydarzenia te odbywają się w centrum miasta we wcześniej określonej lokalizacji.

Festiwal Ognia organizacyjnie wyznacza pewien standard Polskich imprez, pokazując kierunek oraz zmiany w Polskim środowisku kuglarskim. Dlatego też jest to obowiązkowa impreza dla każdego kuglarza.

Serdecznie zapraszamy!fire show, taniec z ogniem
Copyright © 2012 Festiwal Ognia. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie materiałów ze strony zabronione.